У недељу, 22. марта, у хотелу Црyстал у Пећинцима одржана је промоција књиге „(Не)Заборављена“ аутора Горана Стојановића Чокса.
У питању је прва збирка песама Горана Стојановића, која је резултат дугогодишњег преданог рада.
„Још од школских дана пишем поезију. Писао сам све до војске, а онда сам направио паузу. Тако се десило. Међутим, након што ми је отац преминуо, емоције су одрадиле већи део посла и почео сам поново да пишем. Поред љубавних, родољубивих, наменских шаљивих песама о људима из мог окружења, Пећинчанима, написао сам и две песме које сам посветио тати „Сањао сам оца“ и „Песма о оцу“, које имају посебан значај за мене. Иначе, стихови непрекидно навиру и одмах морам да то запишем, било да сам на послу или на улици или код куће. За сада је објављено око 170 мојих песама у овој збирци, а имам написано још доста, што ће сачекати следећу збирку“ – рекао је Стојановић, и додао да стихови и даље навиру и да перо не мирује, јер, како је рекао, идеја је напретек.
(Не)Заборављена је збирка које се ослања, пре свега, на искреност и емоционалну отвреност, написао је књижевник Љутомир Рундић у рецензији овог издања.
„То је поезија срца, више него поезија формалног експеримента. Њена вредност не лежи у модернистичкој сложености, већ у непосредности и животној аутентичности. Ова књиге може се читати као поетска аутобиографија – запис о човеку који је кроз љубав, губитак, породицу и веру покушавао да разуме сопствени живот. У том смислу, (Не)Заборављена није само наслов једне збирке, већ и њена суштина: оно што је прошло, али и даље траје у сећању“ – написао је Рундић.
Ова несвакидашња промоција, окупила је велики број љубитеља поезије који су подржали идеју аутора Стојановића да сав приход од продаје књига буде хуманитарног карактера. Продато је око 250 књига, а износ 200 хиљада динара је уручен мајци малог Петра Кекића из Пећинаца, који болује од аутизма.
Сам аутор, који је добитник Општинске плакете за хуманост за 51 добровољно давање крви и велики хуманитарац који помаже старијим суграђанима, каже да ће наставити са хуманитарном продајом својих књига.
Извор: Општина Пећинци
