НОЋНИ ТУРНИР У МАЛОМ ФУДБАЛУ У ДВОРИШТУ ГИМНАЗИЈЕ ОД 4. ЈУЛА

Спортски савез Kикинде, под покровитељством Града Кикинде, организоваће у дворишту Гимназије и Економско-трговинске школе Летњи ноћни турнир у малом фудбалу, који ће почети 4. јула. Наградни фонд турнира је 550 хиљада динара. Турнир су најавили градоначелник Младен Богдан, Александар Аћимов, члан Градског већа задужен за спорт и омладину, Јелена Чуданов, председница Спортског савеза Кикинде, и Марко Вукобрат, директор турнира.

Градоначелник Kикинде Младен Богдан истакао је да ова спортска манифестација има велику традицију у нашем граду и да се ради о једном од најатрактивнијих спортских дешавања током лета:

“Град као и ранијих година подржава организацију турнира, јер желимо да свим љубитељима спорта и фудбала пружимо што више таквих садржаја. Верујем да ће турнир и ове године бити јако добро посећен, и да ће суграђани у вечерњим сатима заиста уживати у квалитетним и интересантним утакмицама”, рекао је градоначелник Богдан.

Прво место биће награђено са 400 хиљада динара, другопласирани ће добити 100 хиљада динара, а треће место ће освојити 50 хиљада динара:

“Велико је интересовање екипа које желе да учествују, али и грађана који једва чекају да гледају утакмице. Новина је да ће пре утакмица сениора играти и деца, при чему ћемо настојати да укључимо децу из свих околних села, која ће имати прилику да се покажу и докажу”, објаснила је председница Спортског савеза Kикинде Јелена Чуданов.

Осим за прве три екипе, обезбеђене су награде и за најбоље појединце, а и овога пута и публика ће имати прилику да освоји различите награде, које ће обезбедити пријатељи турнира:

“Утакмице ће се играти у вечерњим сатима, а турнир ће трајати десетак дана. Примарни циљ нам је да се окупи што више грађана, да имају неки вид забаве у врелим данима, а очекујемо и велики број екипа”, надовезао се Марко Вукобрат, директор турнира.  

Извор: Град Кикинда