SUBOTIČANI DEO BRONZANE SRBIJE NA SVETSKOM PRVENSTVU

Mlada reprezentacija Srbije u hokeju na ledu (U18) osvojila je bronzanu medalju na Svetskom prvenstvu Divizije II, grupa B, koje je održano u Beogradu od 5. do 11. aprila 2026. godine. Značajan doprinos ovom uspehu dala su i trojica subotičana, Vanja Temunović, Mihajlo Benčić i Relja Brestovac, koji su ponikli u HK Spartak. 

Srbija je turnir završila na trećem mestu sa tri pobede i dva poraza, uz gol-razliku 22:14 i ukupno devet bodova. Ispred naše reprezentacije plasirale su se selekcije Holandije, koja je osvojila prvo mesto, i Meksika na drugoj poziciji.

Na putu do bronzane medalje, reprezentacija Srbije ostvarila je sledeće rezultate:

  • Australija – Srbija 4:8
  • Srbija – Meksiko 2:4
  • Holandija – Srbija 4:2
  • Srbija – Tajvan 3:0
  • Belgija – Srbija 2:7

Trojica mladih hokejaša iz Subotice, poniklih u Spartaku, bili su deo nacionalnog tima koji je dostojno predstavljao Srbiju na međunarodnoj sceni. Njihov uspeh još jednom potvrđuje kvalitet rada u HK Spartak i kontinuitet razvoja talentovanih igrača.

Bronzana medalja sa Svetskog prvenstva predstavlja veliki podstrek za sve mlađe generacije subotičkih hokejaša i hokejašica. Ona je dokaz da se posvećenim radom, odricanjem i verom u sopstvene mogućnosti može stići do reprezentativnog nivoa i velikih takmičenja.

U klubu posebno ističu zahvalnost trenerima koji su svojim znanjem i radom učestvovali u razvoju ovih mladih sportista i doprineli ovom značajnom uspehu.

Izvor: subotica.info